Finále Extraligy

Stejně jako v minulém roce se i letos konalo finále Extraligy na hřišti Kácov v Panorama Golf Resort. Jedinou změnou byla kombinace devítek River a Meadows, obě devítky patří mezi ty náročnější ve smyslu členitosti greenů, důležitosti prvních ran z odpaliště, velké množství vodních překážek a biozón. Nutno podotknout, že hřiště bylo po celou dobu finále ve skvělé kondici. Finále extraligy vrcholí 5. kolem, které se hraje na rány (první dvě kola proběhly na Mnichu, další dvě na Ostravici), po 5. kole se uzavře počet ran a konečné umístění týmů před play off, které se již hraje dle tradičního klíče, tedy 8 týmů hraje o medaile, zbylé 4 týmy o udržení v soutěži.

Muži vstupovali do finále ze skvělého 2. místa, bohužel hra na rány jim nevyšla a propadli se na 6. místo, odkud na ně z 3. místa čekal tým z Ropice. Stejně jako v minulém roce byl očekáván tuhý boj, toto očekávání se také naplnilo, bohužel jak Petr Zíma, tak Ondřej Chlebiš prohráli o 1 jamku na 18. a celkový výsledek byl pro ropické hráče 3:2. Muže už tak čekaly boje o 5-8 umístění, v tom prvním zápase podlehli mladým hráčům Greensgate z Plzně a v souboji tradičních týmů o 7. místo podlehli mariánskolázeňským hráčům. Celkově se tedy umístili na konečném 8. místě v sestavě, kterou vedl kapitán Tomáš Sokolovský dále klub reprezentoval Petr Zíma, Vojtěch Pittermann, Tomáš Kudělásek, Tomáš Návrata, Ondřej Čmiel a Ondřej Chlebiš.

Ženský tým vstupoval finále z 8. místa, bohužel se neudrželi v první osmičce a čekal je boj o udržení. V prvním utkání a pozměněné sestavě oproti hře na rány ženy vybojovaly půl bod za remízu se Sokrates Golf Clubem, v dalším utkání podlehly Golf klubu Hradec Králové, stejně jako v utkání s Golf Clubem Karlovy Vary. S extraligou se proto bohužel loučí a od příštího roku budou hrát I. ligu s cílem se co nejdříve vrátit do nejvyšší soutěže. Tým byl složen z Moniky Bradáčové, Lindy Ilavské , Olgy Prachařové, Terezy Vidurové, Julie Dagnelli, Terezy Malíkové a Moniky Adamové.

Vítězným týmem mezi muži se stali hráči z Ropice, mezi ženami tým z Mariánských Lázní.

Na závěr je nutné poděkovat klubu za podporu během celého roku, díky které bychom nemohli soutěžit s těmi nejlepšími týmy.

2018-09-21T07:13:01+00:00