Reprezentační týmy PGCOV v sezóně 2014

Reprezentační týmy PGCOV v sezóně 2014

Vážení hráči, vážení rodiče,

významné soutěže jednotlivců a družstev, které organizuje Česká golfová federace, se rychle blíží. Dovolte mi, abych Vás informoval o některých hráčským změnách, které nastaly v jednotlivých reprezentačních týmech PGCOV.

K významných změnám došlo v extraligovém týmu žen, který vstupuje do nové sezóny jako obhájce mistrovského titulu. Dvě členky tohoto týmu  v sezóně 2014 již hrát nebudou, jedna pouze částečně. Katka Proroková se po ukončení univerzitního studia v USA rozhodla, že zde bude pokračovat také ve své pracovní kariéře. Z tohoto důvodu ukončila své členství v našem klubu. Marie Šebestová klubu oznámila, že z pracovních a časových důvodů nadále nebude hrát za extraligový tým žen. Barbora Stachová odlétá v srpnu na půlroční studijní pobyt do USA, nebude proto moci hrát nadstavbovou část extraligy.

V extraligovém týmu mužů, který v tomto roce bude obhajovat stříbrné medaile, k takovým změnám nedochází. Pouze Tomáš Návrata ze stejného důvodu a ve stejném čase odlétá jako Barbora Stachová studovat do USA.

O těchto hráčských změnách jsme věděli předem. Bylo proto nutné na ně reagovat. Jsem velmi rád, že významnou posilou extraligového týmu žen se stala česká golfová reprezentantka a velký talent českého golfu Hanka Ryšková. Tým žen dále doplní mladičká a perspektivní Tereza Vidurová. Součástí týmu jsou nově také slovenské reprezentantky Katka Chovancová a Zuzana Bieliková. Do týmu mužů se po několika letech vrací Jiří Korda jun. Opět ho posílí také český reprezentant Vojtěch Mitterwald, příležitost dostane mladý Honza Jedlička.

      Také v mládežnických týmech PGCOV do14, 16 a 18 let se představí někteří noví hráči. Vedle Martina Janoška, který je zařazen do týmu „18“, to budou Matěj Bača ( objev roku 2013 ), Sabina Popelková ( objev roku 2013 ) a další golfový talent Dario Corallo ( maminka je z Ostravy ). Ve svých 13 letech má hcp 9. Tito hráči budou v týmech „14“ a „16“.  Všichni jmenovaní zvýší kvalitu a zdravou konkurenci v týmech.

Věřím, že také v tomto roce navážeme na výborné sportovní výsledky, které jsou v klubu dlouholetou a zavazující tradicí. Také proto je náš klub historicky nejúspěšnějším golfovým klubem na Moravě a jeden z nejlepších v ČR.

Všem reprezentantům PGCOV přeji mnoho úspěchů. Rodičům hráčů předem mnohokrát děkuji za jejich podporu, které si velmi vážím. Bez této obětavosti by to opravdu nešlo. Mé poděkování patří také klubovým trenérům. Velmi aktivně se podíleli na příchodu talentovaných hráčů do mládežnických týmů PGCOV.

Ing.František Holiš
TMK PGCOV

 

2014-06-13T08:33:18+00:00