Sportovní aktuality

Sportovní aktuality 2018-09-10T08:47:45+00:00

Soustředění v Turecku 2020

Od 8.-15. února proběhlo v tureckém Beleku na hřišti Gloria soustředění hráčů reprezentace PGCOV. Strávený čas na dvou obtížných hřištích a perfektních tréninkových plochách, kde jsme se zaměřili na všechny aspekty golfové hry, včetně těch, které nelze kvalitně trénovat v indooru ( patování, hra dřevy ), určitě pomůže dobrým výsledkům v nadcházející sezóně. Poděkování patří rodičům, kteří umožnili svým dětem nadstandardní trénink během zimního období.

2020|

O putovní pohár Moravy

  V sobotu 12.10.2019 se konal na hřišti Kaskáda poslední turnaj klubových družstev v tomto roce. V konkurenci deseti družstev obsadili hráči PGCOV 6. místo. Celkovými vítězi se stali domácí hráči GC Brno. V kategorii jednotlivců do 18 -i let obsadil Jan Piperek výborné 2. místo. PGCOV reprezentovali: J. Haladej, V.Sokolovský, O.Volejníček, J.Piperek, L.Gavlíčková, B.Kamrádková, J.Novák, V.Kamrádek, kapitán René Pink Zvláštní poděkování patří manželům Kamrádkovým, za rychlou reakci při komplikaci s odjezdem na tento turnaj.

2019|

Extraliga 2019

  Závěrečné 5. kolo základní části na rány a následné Play Off Extraligy mužů a žen se konalo na hřišti Prague City Golf Club od 28.8.-1.9.2019. Muži PGCOV vstupovali do Play Off z 5.místa a ve čtvrtfinále narazili na pozdější finalisty, hráče Greensgate Golf Clubu, kterým podlehli 4,5/0,5. Po následné výhře s hráči GC Brno poměrem 3/2 se o konečné 5. místo utkali s družstvem Royal GC Mariánské Lázně. Po přerušení hry z důvodu nepříznivého počasí a následné domluvě kapitánů obou družstev o půlení zápasu, obsadili muži PGCOV dělené 5. místo. PGCOV reprezentovali : Petr Zíma, Adam Volejníček, Jan Piperek, kapitán Tomáš Sokolovský, Jan Jedlička, Ondřej Čmiel a Ondřej Chlebiš. GRATULUJEME !

2019|

MČR seniorských družstev na rány 2019

Na mistrovství ČR klubových družstev ve hře na rány, konaného ve dnech 26.-27.8.2019 v resortu Kunětická Hora se sice loňský titul nepodařilo obhájit, ale i druhá místa mezi seniory v kategorii 50+ a 65+ jsou vynikající. Alespoň trochu náplast na letošní seniorský neúspěch v MČR na jamky. Reprezentovali v kategorii 50+: Martin Bujnošek, Miroslav Bindač, René Čmiel a Petr Štursa a v kategorii 65+: Jan Moučka a Tomáš Moučka, Děkujeme:)    

2019|

Mezinárodní mistrovství Polska juniorů

Ve dnech 21.8.-22.8.2019 proběhlo na hřišti Krakow Valley & Country Club Mezinárodní mistrovství Polska juniorů, kterého se zůčastnila hráčka PGCOV Nela Nováková. Po dvou kolech, ve kterých zahrála 81 a 82 ran, obsadila v kategorii mladší juniorky konečné 3. místo (na fotografii vpravo). Gratulujeme!

2019|

Úspěšní MID-amatéři

Ve dnech 18.7.- 20.7.2019 se konalo na hřišti Panorama Golf Resort Kácov Mezinárodní mistrovství MID-Amatérů. V konkurenci 78 mužů obsadil Tomáš Sokolovský velmi dobré 5. místo ( 73, 78 a77 ran ). O víkendu 3.8.-4.8.2019 se konal turnaj ze série Czech Mid & Senior Tour na hřišti v Čeladné a naši hráči v něm byli velmi úspěšní. Ondřej Chlebiš turnaj vyhrál po kolech 69 a 77 ran a Tomáš Sokolovský obsadil 2.místo ( 73 a 78 ran ). Gratulujeme !

2019|

Finále 1. Ligy žen v Liberci

Ve dnech 26.7- 28.7.2019 proběhlo na hřišti Ypsilon Golf Resort třetí kolo hrané na rány a následné Play Off 1. Ligy mužů a žen. Ženy PGCOV obsadily v základní části druhé místo, bohužel v Play Off už se mladému týmu tolik nedařilo a po prohrách v semifinále s GC Na Vrších a v souboji o třetí místo s domácím Ypsilon Golf Clubem obsadilo konečné 4.místo. Park Golf Club Ostrava reprezentovaly : Klára Bradáčová, Tereza Vidurová, Nela Nováková, Adéla Kamrádková a Olga Prachařová. Kapitánem byl René Pink.  

2019|

Kvalifikace mistrovství ČR do 18 let

Dne 23.7.2019 se na hřišti ve Slavkově odehrála kvalifikace mistrovství ČR družstev do 18 let. V kategorii chlapců se kvalifikace zúčastnilo 14 týmů a družstvo PGCOV obsadilo 5. místo. O tři rány mu tak utekl postup do finálové části, která se hraje koncem srpna na hřišti v Čeladné. Park Golf Club Ostrava reprezentovali: Jan Piperek (79 ran), Adam Kučatý ( 82 ran), Ondřej Volejníček (83 ran) a Viktor Sokolovský (77 ran ).

2019|

Tereza Vidurová 2. na Tipsport Pohár Mistrů

Turnaj, kde se setkávají mistři klubů je konán každým rokem na hřišti Konopiště. Náš klub reprezentovala Tereza Vidurová a vedla si znamenitě. Hraje se na obou hřištích, která jsou na Konopišti k dispozici, první den dEste a druhý den Radecký, Tereza po vyrovnaných kolech (76,78) obsadila druhé místo. Gratulujeme a děkujeme Tereze za reprezentaci klubu. Kompletní výsledky a zpráva z ČGF  k nahlédnutí zde      

2018|

Nábor mládeže

Pořádáme nábor pro všechny hráče a hráčky od 4 do 14 let, v neděli 23.9 od 15:00 na cvičné louce v Šilheřovicích

2018|

Finále Extraligy

Stejně jako v minulém roce se i letos konalo finále Extraligy na hřišti Kácov v Panorama Golf Resort. Jedinou změnou byla kombinace devítek River a Meadows, obě devítky patří mezi ty náročnější ve smyslu členitosti greenů, důležitosti prvních ran z odpaliště, velké množství vodních překážek a biozón. Nutno podotknout, že hřiště bylo po celou dobu finále ve skvělé kondici. Finále extraligy vrcholí 5. kolem, které se hraje na rány (první dvě kola proběhly na Mnichu, další dvě na Ostravici), po 5. kole se uzavře počet ran a konečné umístění týmů před play off, které se již hraje dle tradičního klíče, tedy 8 týmů hraje o medaile, zbylé 4 týmy o udržení v soutěži. Muži vstupovali do finále ze skvělého 2. místa, bohužel hra na rány jim nevyšla a propadli se na 6. místo, odkud na ně z 3. místa čekal tým z Ropice. Stejně jako v minulém roce byl očekáván tuhý boj, toto očekávání se také naplnilo, bohužel jak Petr Zíma, tak Ondřej Chlebiš prohráli o 1 jamku na 18. a celkový výsledek byl pro ropické hráče 3:2. Muže už tak čekaly boje o 5-8 umístění, v tom prvním zápase podlehli mladým hráčům Greensgate z Plzně a v souboji tradičních týmů o 7. místo podlehli mariánskolázeňským hráčům. Celkově se tedy umístili na konečném 8. místě v sestavě, kterou vedl kapitán Tomáš Sokolovský dále klub reprezentoval Petr Zíma, Vojtěch Pittermann, Tomáš Kudělásek, Tomáš Návrata, Ondřej Čmiel a Ondřej Chlebiš. Ženský tým vstupoval finále z 8. místa, bohužel se neudrželi v první osmičce a čekal je boj o udržení. V prvním utkání a pozměněné sestavě oproti hře na rány ženy vybojovaly půl bod za remízu se Sokrates Golf Clubem, v dalším utkání podlehly Golf klubu Hradec Králové, stejně jako v utkání s Golf Clubem [...]

2018|

Mistrovství PGCOV

Za dokonalého počasí se o víkendu 15-16.9 uskutečnilo Mistrovství PGCOV. Pro hráče klubu jeden z největších vrcholů sezóny, čemuž odpovídala i účast, posuďte sami, z 89 hráčů mělo 38 z nich single HCP. Mužům kraloval Ondřej Čmiel (76,73), pčed druhým Petrem Zímou (79,71) a třetím Ondřejem Chlebišem (77,74). Ženy ovládla Tereza Vidurová (79,74) druhá skončila Monika Bradáčová (90,85), třetí Monika Adamová (88,94). Mezi seniory zvítězil Martin Bujnošek 83,78) a mezi seniorkami Anna Vittová (95,95). Z vítězství mezi juniory se radoval Dominik Bodinger (81,80) a mladším žákům, kteří hráli na jedno kolo Mikuláš Vojtěšek (84) Zleva druhý Petr Zíma, uprostřed vítězný Ondřej Čmiel, třetí Ondřej Chlebiš s prezidentem klubu Pavlem Vidurou Zleva třetí Monika Adamová, vítězná Tereza Vidurová a druhá Monika Bradáčová Vítězný senior Martin Bujnošek a vítězná seniorka Anna Vittová

2018|