O nás

O nás 2020-06-05T11:28:51+00:00

Výchova nejmenších golfových nadějí a mládežnický golf mají v našem klubu již dlouhou tradici. Jako ocenění klubu za dlouhodobou práci s mládeží ČGF udělila klubu v roce 2006 statut Tréninkového Centra Mládeže (TCM). Po zisku sedmi medailí z nejvyšších republikových soutěží se naše TCM stalo nejúspěšnější v ČR pro rok 2007.

TCM se zaměřuje jak na začátečníky, tak i pokročilé golfisty. V rámci golfových tréninků je poskytována komplexní výuka dlouhé i krátké hry, golfových pravidel a to pod odborným vedením profesionálního trenéra a jeho asistentů se zkušenostmi s prací s dětmi. V současné době má klub v tréninkovém systému zhruba 60 dětí

Věková hranice pro vstup do klubových tréninků se pohybuje okolo 6let dítěte do 18let. Pro ty nejmenší zájemce o golf, ve věku od 4 do 6 let je dle našich zkušeností nejvhodnější varianta SNAG golfu – golfové školičky. PGCOV umožňuje dětem zvýhodněný vstup do klubu a pro děti do 11ti let je zdarma.

Tréninky probíhají celoročně a děti jsou rozděleny podle věku a výkonnosti do tréninkových skupin. Nedílnou součástí golfové přípravy v PGCOV je fyzická příprava všech skupin, které vede Mgr. Jindřich Byrtus. U těch nejmenších je rozvíjena obecná sportovní průprava od lehké gymnastiky, cvičení na rovnováhu, dynamiky, protahování, motorických cviků apod. U starších hráčů je více dbáno na kompenzační cvičení, posilování a protahování. Náplň golfových lekcí je orientována u těch nejmladších především na zvládnutí základů golfové hry a je veden převážně zábavnou formou. U starších jsou tréninkové lekce zaměřeny na zvyšování golfových dovedností a odstraňování chyb jak ve švihu, tak ve strategii hry.

Šikovní mladí hráči jsou vybírání do Reprezentačních týmů PGCOV, kteří se pak účastní národních i regionálních turnajů. Pokud jsou úspěšní také na této úrovni, pak mohou být vybráni Českou golfovou federací do Reprezentace ČR. V minulosti byli do reprezentační vývojové skupiny ČR nominováni dva hráči PGCOV – Barbora Stachová a Tomáš Návrata. V hlavním reprezentačním týmu žen je Hanka Ryšková, která také v dobách nedávných hájila barvy našeho klubu.

Výborných výsledků dosahují naši reprezentanti také v individuálních soutěžích. Pravidelně získávají herní zkušenosti na sérii turnajů Morava Cup, ti nejlepší se potom nominují i na Major turnaje v jednotlivých regionech České Republiky nebo na Mistrovství České Republiky dětí a mládeže. Samotné TCM našeho klubu pořádá pro naše děti své vlastní turnaje a také letní golfový tábor.

Hlavním trenérem je René Pink, který je zároveň trenérem celé reprezentace PGCOV.  Během tréninků dětí v TCM mu asistuje dlouholetý reprezentant klubu Ondřej Chlebiš, profesionální trenérka Mgr. Dagmar Klásková, o fyzickou přípravu dětí se stará Mgr. Jindřich Byrtus. 
Bližší informace k poplatkům za členství a tréninkovou přípravu a tzv. motivačnímu programu najdete na hlavní stránce klubu – VIZ: Podminky-a-pravidla-pro-prijimani-mladeze-do-PGCOV-2020.pdf

 

Účastníci podzimního turnaje Mistrovství TCM PGCOV 2013

Další fotografie tréninků, turnajů nebo letního kempu najdete:

http://tcm-pgcmo.rajce.idnes.cz/